Groot was de verbazing van de Noord-Hollandse Gerrie Mencke toen ze onlangs met haar man door Nashville, in de Amerikaanse staat Tennessee, liep. Ze ontdekten een mooi klassiek gebouw en vroegen zich af wat dat was. Wat bleek? Het was het plaatselijke Symphony Center te zijn, dat de naam Schermerhorn draagt!

Gerrie Mencke: “We waren stomverbaasd. Er liep iemand van de beveiliging rond, die we hebben aangesproken. Toen we hem vertelden dat Schermerhorn een dorpje bij ons in de buurt is, in Nederland, vertelde hij dat het concertgebouw genoemd is naar Kenneth Schermerhorn.

Deze meneer Schermerhorn was directeur en dirigent van het Nashville Symphony Orchestra en overleed in 2005. Zijn voorouders moeten haast wel vanuit Schermerhorn naar Amerika geëmigreerd zijn.” Hoe leuk is dat, dat er een Symphony Center naar ons dorp genoemd is? “En het is beslist geen onbelangrijk concertgebouw,” voegt Gerrie toe. “Die week dat wij er waren, traden Emmylou Harris en Paul Simon er op. Grappig toch?”

Nieuwsgierig? Zie ook www.nashvillesymphony.org.